PUP Limanowa – dotacja na podjęcie działalności 2024

Od dnia 19.06.2024 r. Urząd Pracy w Limanowej będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie dotacji na podjęcie działlaności gospodarczej. Zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny, w pierwszej kolejności preferowane będą wnioski osób, które posiadają udokumentowane kwalifikacje, wykształcenie lub doświadczenie zawodowe w wybranej branży. Podejmują działalność w zakresie produkcji lub w formie stacjonarnej (np. sklepy, zakłady fryzjerskie, warsztaty samochodowe itp.) Istotne jest również, aby analiza runku opisana we wniosku wskazywała wysokie prawdopodobieństwo uzyskania rentowności i/lub dużego popytu na produktu lub usługi, które zamierza się oferować. 

Maksymalna kwota dotacji o jaką można wnioskować to 48 884,28 zł (600% średniego wynagrodzenia). Urząd Pracy w Limanowej zastrzega sobie jednak prawo do obniżenia tej kwoty w zależności od budżetu jakim będzie dysponował. 

PUP Limanowa – dokumenty o dotacje

Poniżej komplet wymaganych dokumentów do pobrania. Oświadczenie dla poręczycieli obowiązuje w tych przypadkach, gdy wnioskodawca wybierze poręczenie jako formę zabezpieczenia dotacji (inne dopuszczalne formy zabezpieczenia to np. blokada rachunku bankowego lub akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika). Więcej informacji o formach zabezpieczenia dotacji znajdziesz tutaj: Czy muszę mieć poręczycieli?  

Do pobrania:

Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda poprawnie wypełniony wniosek o dotacje, to zapraszam do zapoznania się z gotowymi wzorami wniosków 

Przeznaczenie dotacji

Zgodnie z obowiązującym w PUP Limanowa regulaminem dotacji, środki finansowa można przeznaczyć na zakup narzędzi, urządzeń, wyposażenia i oprogramowania niezbędnego do uruchomienia firmy. Na zakup towaru handlowego lub materiałów do produkcji można przeznaczyć do 30% dotacji. Dotacje z PUP Limanowa można też przeznaczyć na zakup samochodu (maksymalnie do 50% dotacji). Auto nie może być jednak starsze niż 10 lat. Na wydatki związane z reklamą można przeznaczyć do 10% dofinansowania. 

Dotacji nie można przeznaczyć na:

  • zakup kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej
  • wydatki nie pozostające w bezpośrednim związku z profilem firmy
  • zakup ziemi lub nieruchomości
  • remonty
  • leasing
  • spłatę kredytów
  • koszty transportu
  • opłaty administracyjne, skarbowe, kaucje itp.

Uwaga, przed złożeniem wniosku stosowna informacja powinna znaleźć się w Indywidualnym Planie Działania osoby bezrobotnej (IPD). Jeżeli nie poinformowałeś / poinformowałaś pracowników PUP, że chcesz starać się o dotacje, to zrób to przed złożeniem wniosku u swojego doradcy zawodowego. 

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu wniosku?

Wykonam dla ciebie dokumenty o dotacje z PUP Limanowa. Szybka i profesjonalna obsługa. Zapoznaj się ze szczegółami: pisanie wniosku i biznes planu o dotacje PUP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *