Dotacja z Urzędu Pracy na otwarcie firmy

Powiatowy Urząd PracyOd roku 2004 Urzędy Pracy w całej Polsce przyznają dotacje na podjęcie działalności gospodarczej. Z programu mogą skorzystać osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP, które w okresie ostatnich 12 miesięcy nie posiadały wpisu do CEIDG.

Dotacje z Urzędów Pracy realizowane są ze środków Funduszu Pracy, PFRON, oraz granty Unijne. Zaletą tego typu dotacji, jest to, iż po spełnieniu wszystkich warunków – otrzymanego wsparcia finansowego nie trzeba zwracać, a sama procedura przyznania dotacji (licząc od złożenia wniosku i biznes planu do otrzymania przelewu), zamyka się zwykle w 2-3 miesiącach.


Szczegółowe informacje o dotacjach z Urzędu Pracy oraz wskazówki wskazówki dotyczące przygotowania dokumentów znajdą Państwo tutaj

W dotacjach z Urzędu Pracy specjalizujemy się od ponad 10 lat.  Jeżeli Masz pomysł na biznes i jesteś osobą bezrobotną – możemy dla ciebie przygotować odpowiedni wniosek i biznes plan. Gwarantujemy rzetelną, kompletną i terminową obsługę.

Dla osób które chcą samodzielnie przygotować swoje dokumenty – przygotowaliśmy pomoc merytoryczną w postaci wzorów gotowych wniosków i biznes planów.